EYEJACK

Artırılmış Gerçeklik uygulaması olarak bilinen “Aurasma” isim değiştirerek HP Reveal uygulamasına dönüşmüştü. Bu uygulamaların kapanma kararı alması ile artık içerik üretilmesi neredeyse imkansız geldi. Bu sebeple eski kullanıcıların kullanmaya alışık olduğu bu araçlara alternatif olarak EYEJACK uygulaması çok basit 3 adım ile kendi içeriğimizi üretmemize olanak sağlıyor.  Uygulama IOS ve Android uyumludur.

http://creator.eyejackapp.combağlantısı ile Eyejack uygulamasına ait küçük bir yazılımı bilgisayarımıza indirmemiz gerekiyor. Sonra bilgisayara yüklenen yazılımı açtığınızda uygulamanız gereken küçük 3 adım var.

1.Hangi resmi zenginleştirmek istediğinize karar vermelisiniz. Bu sizin taratınca üstünde yeni bir kaynak belirecek ana resminizdir. Tetikleyici resim olarak kullanacak.

2.Zenginleştirmek için kullanacağınız bir görsel, video ya da gif  seçeceksiniz.

3. Bu çalışmaya isim verin ve sistemin yaratması için “START” tuşuna basın.

Eyejack uygulaması sizin için bir karekod (QR code) yaratacaktır. Bu aşamadan sonra cep telefonunuz ya da tablet içindeki indirmiş olduğunuz Eyejack uygulaması ile bu kare kodu taratmalısınız. Tarattıktan sonra kısa bir indirme süresi beklemeniz gerekecektir. Yüklendiği telefonu 1.basamakta kullandığınız görsele yaklaştırın, böylece kendi tasarımınızı izleyebileceksiniz.Karekodu herkesle paylaşabilirsiniz.

Konu ile ilgili görsellere webinar sunumunun yer aldığı dergiden ulaşabilirsiniz.