HP Reveal

Artırılmış Gerçeklik uygulaması olarak bilinen, eski adı Aurasma olan bu uygulama ile tek yapmanız gereken aslında elinizdeki görseli hangi materyalle (resim, ses, video, 3d animasyon…) zenginleştirmek istediğinize karar vermek ve bununla zenginleştireceğiniz fiziksel bir gerçekliği eşlemek. Sıradan görselleri bir filme ya da sese dönüştürebilirsiniz. Üye olarak ve bir kanal oluşturarak işe başlıyorsunuz. Ardından objenizin fotoğrafını çektikten sonra ses veya görüntü kaydı gerçekleştiriyorsunuz. HP Reveal uygulamasına sahip olan katılımcılar objenizin fotoğrafını taratarak video ya da ses kaydına ulaşabilir. IOS ve Android uyumludur.

https://www.hpreveal.com/ bağlantısı ile HP Reveal Stüdyo kullanabilir, içeriğinizi bilgisayar üzerinden de hazırlayabilirsiniz.

Aurasma uygulamasında başka bir kullanıcının hazırladığı aurayı izleyebilmek için o kullanıcıyı takip etmeniz gerekiyordu. Örneğin benim kullanıcı kimliğim: “LBUSRA” ismini siteden aratıp bulmadan içeriklerime ulaşmanız mümkün değildi. HP Reveal uygulaması da takip gerektirmeyen herkese açıp içeriklerin yanı sıra , takip ettikten sonra ulaşılabilen içerikler hazırlamanızı sağlıyor.

Önce hangi resmi zenginleştirmek istediğinize karar verin. Bu sizin taratınca üstünde yeni bir kaynak belirecek ana resminizdir.

Zenginleştirmek için kullandığınız kaynak bir resim, ses, video ya da  3d animasyon olabilir.

Seçtiğiniz içerikle zenginleştireceğiniz fiziksel bir gerçekliği eşleştirmek için HP Reveal Studio’nun adımlarını takip edin. Seçtiğiniz ögenin belirlemesini sağlayacak tetikleyici bir resim kullanmalısınız.  Resminizin üstünde belirecek ögeyi istediğiniz gibi konumlandırabilir, yerini değiştirebilirsiniz.  İçeriğiniz hazır olduğunda HP Reveal mobil uygulamasını da indirip sisteme üye olduktan sonra hazırladığınız resmi telefonu ekrana çok yaklaştırmadan taratın. Kendi tasarımınızı izleyebileceksiniz. İstediğiniz şekilde ayarladıktan sonra kaydedip auranızı herkesle paylaşabilirsiniz.