Bircan KELEŞ

Sınıf Öğretmeni

Sınıf Öğretmenliği Bölümünde lisans eğitimini, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Ana Bilim Dalında tezli yüksek lisansını tamamlamıştır.

2013 yılında ITEC (Katılımcı Sınıflar İçin Yenilikçi Teknolojiler) projesi 5. Fazına dahil oldu. Proje Tabanlı eğitim ve yenilikçi pedagojik uygulamaları yakından deneyimledi ve sınıfında uyguladı. Aynı yıl eTwinning faaliyetine katıldı. Eğitimde Yeni Yaklaşımlar, Web 2.0 Araçları, Kodlama, Bilgi-işlemsel düşünme becerileri, STEM, Dijital Vatandaşlık gibi konularda öğretmenlere yönelik merkezi/mahalli eğitimler ile çeşitli kongre ve konferanslarda sözlü sunumlar gerçekleştirdi.

Mersin Üniversitesi Eğitim Fakültesinde 2018-2021 yılları arasında misafir öğretim görevlisi olarak, İlkokulda Kodlama Eğitimi dersi verdi. Eğitim Fakültelerinde eTwinning faaliyeti ile ilgilendi. eTwinning’in Eğitimde Teknoloji Kullanım düzeyine katkısı ile ilgili yüksek lisans tezi, bölüm yazarı olarak yer aldığı 2 kitabı, 1 tam metin bildiri ve 4 bildiri özeti bulunmaktadır.

Mersin Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Biriminde eTwinning İl Koordinatörü olarak görev yapmaktadır. eTwinning İçerik Geliştirme eğitmenliği, Scientix elçiliği, STEM, Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Eğitmenliği, EDUSIMSTEAM Mentörlüğü görevlerini de yürütmektedir.


HAZIRLADIĞI EĞİTİMLER

Kurs sayfasına gitmek için resme tıklayın…

 


WEBİNARLAR