eTwinning Türkiye Ulusal Destek Servisi (UDS) tarafından Türkiye’de düzenlenen ve yüz yüze yapılan çalıştaylar hakkında ayrıntılı bilgiye buradan erişebilirsiniz. Yapılan çalıştaylar konusuna ve bölgesine göre değişiklik gösterebilmektedir.
——————————————————-

eTwinning 13. Ulusal Konferansı

Her yıl, yıl sonunda Türkiye’den Avrupa kalite etiketi alan yaklaşık 300 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen eTwinning Ulusal Konferansı bu yıl eTwinning 26-28 Aralık 2022 tarihlerinde  katılımıyla, Antalya’da düzenlenmiştir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı

Millî Eğitim Bakanlığının “Her Yerde Matematik” anlayışıyla başlattığı Matematik Seferberliği çalışmalarına katkı sağlaması amaçlanan eTwinning Matematik Seferberliği Çalıştayı, 24-26 Kasım 2022 tarihlerinde eTwinning Projesi yapan Matematik, Sınıf ve Okul Öncesi Öğretmenlerinin katılımıyla, Antalya’da düzenlenmiştir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

eTwinning İl Koordinatörleri Çalıştayı

eTwinning Faaliyeti yıllık çalışma planı kapsamında eTwinning il koordinatörleri, eTwinning Değerlendirme Ekibi, İçerik Geliştirme Ekibi ve Sosyal Medya Ekibi’nin katılımıyla , 11-13 Kasım 2022 tarihleri arasında eTwinning İl Koordinatörleri  Çalıştayı düzenlenmiştir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

eTwinning Meslek Liseleri Çalıştayı

eTwinning Faaliyeti’nin öğretmenlerin mesleki gelişiminekatkı sağlaması, dezavantajlı okulların ve mesleki ve teknik eğitim kurumlarının desteklenmesine yönelik , 12-14 Mayıs 2022 tarihleri arasında eTwinning Meslek Liseleri Çalıştayı düzenlenmiştir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

eTwinning 12. Ulusal Konferansı

Her yıl, yıl sonunda Türkiye’den Avrupa kalite etiketi alan yaklaşık 200 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen eTwinning Ulusal Konferansı bu yıl 1-3 Mart 2022 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

eTwinning 11. Ulusal Konferansı

Her yıl, yıl sonunda Türkiye’den Avrupa kalite etiketi alan yaklaşık 200 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen eTwinning Ulusal Konferansı bu yıl 17-19 Şubat 2022 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

eTwinning Kayseri Bölgesel Çalıştayı

Kayseri eTwinning Bölgesel Çalıştayı, çevre illerinden eTwinning öğretmenlerinin katılım ile 11-13 Haziran 2021 tarihleri arasında Kayseri ilinde gerçekleştirilmiştir. Çalıştaya katılım eTwinning portalı üzerinden belirli kriterlere göre belirlenmiştir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

 

eTwinning İl Koordinatörleri Çalıştayı

Yıl içerisinde il genelinde, il koordinatörleri, içerik geliştirme ekibi, kalite geliştirme ekip üyeleri ve sosyal medya ekip ütelerinin katılımı ile gerçekleştirilen eTwinning Ulusal Konferansı bu yıl 3-5 Haziran 2021 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir..

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

eTwinning 10. Antalya Konferansı

Her yıl, yıl sonunda Türkiye’den Avrupa kalite etiketi alan yaklaşık 200 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen eTwinning Ulusal Konferansı bu yıl 19-21 Aralık 2019 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

 

eTwinning Diyarbakır Bölgesel Konferansı 2019

Diyarbakır eTwinning Bölgesel Çalıştayı, çevre illerinden eTwinning öğretmenlerinin katılım ile 5-7 Aralık  2019 tarihleri arasında Diyarbakır ilinde gerçekleştirilmiştir. Çalıştaya katılım eTwinning portalı üzerinden belirli kriterlere göre belirlenmiştir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

eTwinning Çok Taraflı İrtibat Semineri 2019

Farklı ülkelerden eTwinning Projesi yapan öğretmenlerin bir araya gelmesini, proje yapmasını ve mesleki gelişim sağlamalarını amaçlayan “eTwinning Çok Taraflı İrtibat Semineri” İzmir’de 18-20 Nisan 2019 tarihleri arasında gerçekleşti.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

Öğretmen Eğitimi Akademisi (Teacher Training Institute – TTI) Çalıştayı

YEĞİTEK Genel Müdürlüğü Eğitim Teknolojileri Geliştirme ve Projeler Daire Başkanlığı tarafından yürütülen eTwinning 2019 çalışma takvimi kapsamında 4-6 Nisan 2019 tarihlerinde eTwinning Öğretmen Akademisi Çalıştayı gerçekleştirildi.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

IX. eTwinning Ulusal Konferansı 2018

Her yıl, yıl sonunda Türkiye’den Avrupa kalite etiketi alan yaklaşık 200 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen eTwinning Ulusal Konferansı bu yıl 06-08 Aralık 2018 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir..

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

Rize Bölgesel Çalıştayı – 2018

Rize eTwinning Bölgesel Çalıştayı, çevre illerinden eTwinning öğretmenlerinin katılım ile 4-6 Ekim  2018 tarihleri arasında Rize ilinde gerçekleştirilecektir. Yapılacak çalıştaya katılacak öğretmenler eTwinning portalı üzerinden belirli kriterlere göre belirlenecektir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

Çanakkale Bölgesel Çalıştayı – 2018

Çanakkale eTwinning Bölgesel Çalıştayı, çevre illerinden eTwinning öğretmenlerinin katılım ile 27-29 Eylül 2018 tarihleri arasında Çanakkale ilinde gerçekleştirilecektir. Yapılacak çalıştaya katılacak öğretmenler eTwinning portalı üzerinden belirli kriterlere göre belirlenecektir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

İstanbul Çok Taraflı İrtibat Semineri / 2018

Bu yıl ilk kez Almanya, Azerbaycan, İngiltere, İspanya, Letonya,  Litvanya, Polonya,  Portekiz, Slovakya, Tunus ve Türkiye’den 74 öğretmenin katılımı ile  eTwinning Çok Taraflı İrtibat Semineri 03-05 Mayıs 2018 tarihleri arasında  İstanbul’da gerçekleştirilmiştir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

VIII. eTwinning Ulusal Konferansı 2017

Her yıl, yıl sonunda Türkiye’den Avrupa ve Ulusal kalite etiketi alan yaklaşık 300 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen eTwinning Ulusal Konferansı bu yıl 07-09 Aralık 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir..

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

Gaziantep Bölgesel Çalıştayı / 2017

Gaziantepe eTwinning Bölgesel Çalıştayı Adana, Adıyaman, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Mardin, Mersin, Osmaniye, Şanlıurfa illerinden eTwinning öğretmenlerinin katılım ile 12-14 Ekim 2017 tarihleri arasında Gaziantep ilinde gerçekleştirilecektir. Yapılacak çalıştaya katılacak öğretmenler eTwinning portalı üzerinden belirli kriterlere göre belirlenecektir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

Bursa Bölgesel Çalıştayı / 2017

Bursa eTwinning Bölgesel çalıştayı Bursa, Bilecik, Balıkesir, Çanakkale, İstanbul,Kütahya, Kocaeli, Sakarya, Tekirdağ, Yalova illerindeki eTwinning öğretmenlerinin katılımı ile 28-30 Eylül 2017 tarihleri arasında Bursa ilinde yapılacaktır. Yapılacak çalıştaya katılacak öğretmenler eTwinning portalı üzerinden belirli kriterlere göre belirlenecektir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

VII. eTwinning Ulusal Konferansı 2016, Belek/Antalya

Her yıl, yıl sonunda Türkiye’den Avrupa ve Ulusal kalite etiketi alan yaklaşık 300 öğretmenin katılımı ile gerçekleştirilen eTwinning Ulusal Konferansı bu yıl 01-03 Aralık 2016 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilecektir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

 

Erzincan Bölgesel Çalıştayı / 2016

Erzincan Bölgesel Çalıştayı Artvin, Bayburt, Giresun, Gümüşhane, Erzurum, Sivas, Tokat ve Tunceli illerinden 80 öğretmenin katılımı ile 30 – 31 Mayıs 2016 tarihleri arasında Erzincan ilinde yapılmıştır.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

Van Bölgesel Çalıştayı / 2016

Van Bölgesel Çalıştayı Ağrı, Hakkari, Bitlis ve Muş illerinden 80 öğretmenin katılımı ile 23-24 Mayıs 2016 tarihleri arasında Van ilinde yapılmıştır.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

 

 

Edirne Bölgesel Çalıştayı / 2016

Edirne Bölgesel Çalıştayı İstanbul, Çanakkale, Kırıkkale ve Tekirdağ illerinden 80 öğretmenin katılımı ile 13-14 Mayıs 2016 tarihleri arasında Edirne ilinde yapılmıştır.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

Kırıkkale Bölgesel Çalıştayı / 2016

Kırıkkale Bölgesel Çalıştayı Çankırı, Çorum, Kırşehir ve Yozgat illerinden 80 öğretmenin katılımı ile 16-17 Mayıs 2016 tarihleri arasında Kırıkkale ilinde yapılmıştır.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

Sakarya Bölgesel Çalıştayı / 2016

Sakarya Bölgesel Çalıştayı Bilecik, Bolu, Eskişehir, Kocaeli, Yalova ve Zonguldak illerinden 80 öğretmenin katılımı ile 09-10 Mayıs 2016 tarihleri arasında Sakarya ilinde yapılmıştır.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

Manisa Bölgesel Çalıştayı / 2016

Manisa Bölgesel Çalıştayı İzmir, Çanakkale, Uşak, Kütahya, Denizli, Aydın, Muğla, Eskişehir ve Balıkesir illerinden 80 öğretmenin katılımı ile 05-06 Mayıs 2016 tarihleri arasında Manisa ilinde yapılmıştır.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 

 

eTwinning Bilateral Contact Seminer / Nevşehir

Türk ve Litvanya’lı eTwinnerları buluşturan çift taraflı irtibat semineri 07-10 Nisan 2016 tarihleri arasında Nevşehir ilinde yapılmıştır. 25 Türkiye’den ve 25 Litvanya’dan değişik branştaki öğretmen katılmıştır.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

 


Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Hizmetiçi Eğitimleri  / İdareciler ve öğretmenler için

Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile ortak olarak düzenlenen, öğretmen ve idarecilerimize senaryo tabanlı öğrenme yaklaşımını, öğrenme aktivitelerini ve bunları kullanarak kaliteli eTwinning projeleri yapmalarını sağlamak üzere düzenlenmiş eğitimlerdir. Başvurular MEBBİS üzerinden yapılmakta olup seçim kriterleri hizmet içi eğitim seçim kriterlerine göredir.

Ayrıntılar için tıklayınız

 

 

eTwinning Ulusal Konferansı / Antalya

Her yıl, yıl sonunda ülkemizden Avrupa ve Ulusal kalite etiketi alan yaklaşık 200 öğretmenin katılımı ile eTwinning Ulusal Konferansı 00-00 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirildi. Konferans esnasında ayrıca eTwinning ile yeni tanışmış olan öğretmenlerimizin ile kalite etiketi alan öğretmenlerimiz kaynaşma fırsatı buldu.

Ayrıntılar için tıklayınız