Burcu Yüksek

Okul Öncesi Öğretmeni

Adana doğumludur.

Öğrenim hayatı Adana İsmet İnönü İlkokulunda başladı.Gazi Ortaokulu, Çobanoğlu Ticaret Meslek Lisesi Bankacılık Bölümü(1992),Orhan Çobanoğlu Meslek Lisesi Çocuk Gelişimi Bölümü(2002), Ön Lisans  Anadolu Üniversitesi Ev İdaresi Bölümü (2000) ve Lisans    Anadolu Üniversitesi Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği (2006) bölümlerini tamamladı.Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi, Yönetim ve Organizasyon bölümünde Yüksek Lisansını bitirdi.

Eğitim bilimleri alanında, Eğitimde Yeni Trendler, Future Classroom Lab(Geleceğin Sınıfları)Öğrenme Senaryoları ,Flipped Classroom(Ters Yüz edilmiş Sınıflar) , Okul Öncesi Dönemde STEAM, Kodlama ve Dijital Beceriler çalışmalarında  projeler geliştirdi.Konferans ve seminerler verdi. Okul Öncesi Eğitimde Satranç ve Çocuk Yogası eğitimleri sürmektedir.

Devlet okulunda öğretmenliğin yanı sıra; eTwinning Adana İl Koordinatörlüğü ,Scientix Türkiye Elçiliği, Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Eğitici Eğitmenliği ve Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eTwinning Online Eba İçerik Geliştirme Üyesi olarak uzaktan eğitimler hazırlamaktadır.

İstanbul Gedik Üniversitesinden; Çocuk Resim Analizi, Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimi ve  Masal Terapisi Uygulayıcı Eğitimlerini tamamlamıştır.


HAZIRLADIĞI EĞİTİMLER

Kurs sayfasına gitmek için resme tıklayın…

 


WEBİNARLAR

 

.