Duygu EFETÜRK

İngilizce Öğretmeni

Ankara Doğumlu olan Duygu Efetürk, lisans eğitimini Ankara Üniversitesi, Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümünde,  Yüksek lisans eğitimini de Çukurova üniversitesi İngiliz Dili eğitimi bölümünde tamamlamış, ‘Online Eğitim ve İngilizce Öğretmen yeterlikleri alanında uzmanlaşmıştır. İngilizce öğretmeni olarak atanmadan önce Amerika’da uzun yıllar kalmış ve turizm sektöründe çalışmıştır.

Şu anda Hatay’ın İskenderun ilçesinde bulunan İstiklal Makzume Anadolu Lisesinde görev yapmaktadır ve bunun yanısıra Eğitimde Yeni Yaklaşımlar Eğitici Eğitmenliği, DesignFils Projesi Eğitici Eğitmenliği ve Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde eTwinning Online Eba İçerik Geliştirme Üyesi olarak uzaktan eğitim hazırlamakta, çevrimiçi webinarlar ve ulusal/uluslararası/bölgesel konferanslarda öğretmen eğitimi yapmaktadır.

2009 yılından beri Milli Eğitim Bakanlığının farklı kadamelerindeki okullarda eTwinning projeleri yapmakta olan Duygu Efetürk ayrıca eğitmen eğiticisi olarak yaptığı ulusal ve uluslararası atölyeler,çevrimiçi eğitimler ve kurslar;

-eTwinning Projeleri ve Dijital Vatandaşlık,2018

– ‘Teknoloji ile Geç Tanışan Öğretmenlerin Teknolojik Entegrasyonu’, eTwinning Ulusal Konferansı Antalya 2018

-Akademisyenler için Temel eTwinning Kullanımı ve Twinspace Eğitimi,eTwinning TTI, Afyon 2019

-‘My Future in Your Class’, eTwinning eTwinning Yıllık Konferansı, Cannes, Fransa 2021

– ‘Medya Okuryazarlığı ve Eleştirel Düşünme’ eTwinning Yıllık Konferansı, Antalya 2022

-‘Aktif Öğrenme Senaryoları Atölyesi’ Designfils Uluslararası Konferansı, İstanbul 2022

– ‘Bauhaus Kavramı ve Ders Tasarım Senaryoları’ eTwinning Yıllık Konferansı, Antalya 2023


HAZIRLADIĞI EĞİTİMLER

Kurs sayfasına gitmek için resme tıklayın…

 


WEBİNARLAR