5- CoSpaces Edu’dan eTwinning projelerinde nasıl faydalanırım?

CoSpaces Edu, sahip olduğu özellikler neticesinde bir çok eTwinning projesi bünyesinde kullanılmaya müsait bir yapıdadır. Tüm bir proje CoSpaces Edu üzerinde yapılacak olan etkinlikler üzerine inşa edilebileceği gibi projelerin sadece bazı kısımlarında CoSpaces Edu’dan faydalanmak da mümkündür. Bu iki duruma da örnek teşkil edecek çalışmalar şu şekildedir:

My European City

My European City, adından da anlaşılacağı üzere bir şehir inşa etme üzerine kurulu bir projedir. Bu proje kalite etiketlerinin yanında, Almanya’nın düzenlemiş olduğu eTwinning im 65. Europäischen Wettbewerb yarışmasında birincilik ödülü ve İstanbul Üniversitesi tarafından organize edilen Dijital Eğitim Asistanı yarışmasında entegrasyon planı kategorisinde mansiyon ödülü almıştır.

Bu proje kapsamında proje ortakları açtıkları CoSpaces Edu hesapları altında öğrencilerinin işbirliği içinde çalışabilecekleri alanlar yaratmışlardır. Sisteme giriş yetkisi bulunan bu öğrenciler, Twinspace üzerinden kendilerine verilen görevleri ( eğitim, ulaşım, barınma…) ortak okul öğrencileriyle birlikte yerine getirmişler ve yapılan tüm çalışmalar Unicity adlı şehir bünyesinde toplanarak proje çıktısı oluşturulmuştur. Bu proje, CoSpaces Edu’nun aktif bir şekilde kullanıldığı, tamamıyla bu sistem üzerinde ilerleyen bir proje örneğidir. Aşağıdaki linke tıklayarak Unicity içinde gezebilir ve yapılan çalışmalara göz atabilirsiniz.

Unicity Giriş 

Are You Brave Enough?

CoSpaces Edu’dan projeniz için sunum, oyun, stem ya da dil etkinlikleri hazırlarken de faydalanabilirsiniz. Üstelik hazırladığınız bu etkinlikleri VR gözlükler ya da AR ile daha etkileyici bir hale getirebilirsiniz. Örneğin, bir proje kapsamında “zorbalık” hakkında öğrencileri bilinçlendirme amacı ile hazırlanmış bir etkinlik ile VR gözlükler kullanılarak öğrencilere izlettirildiğinde onların farkındalık düzeylerini artırabilirsiniz.