2- CoSpaces Edu’nun içinde neler mevcut?

 Creation Tool Box (Yaratım Araç Kutusu)

3D bir şey yaratabilmek için araç kutusunu açın! İster kütüphaneden var olan varlıkları kullanın, isterseniz kendi objelerinizi modellemek için yapı taşlarını kullanın veya harici yüklemeler yapın.

Önceden tanımlanmış çeşitli ortamları ya da kendinizin hazırladığı 360 ° fotoğrafları, müzik ve ses dosyaları ile arka plan ve atmosferler yaratın. Kullanıma hazır 3D objeleri ve karakterleri yarattığınız ortam içine ekleyin ve kendi sanal dünyanızı yaratmaya başlayın.

 

Coding (Kodlama)

CoSpaces Edu, kodlamaya yeni başlayanların yanı sıra daha deneyimli kodlayıcılar için de (JavaScript & TypeScript) alternatif sunmaktadır.

CoBlocks, lego benzeri renkli bloklarla kodlamaya yeni başlayan küçüklere yönelikken JavaScript ve TypeScript daha gelişmiş kodlayıcıların etkileşimler ve etkinlikler eklemeleri  hatta oyunlar oluşturmaları için komut dosyalarına sahiptir.

Kodlamalar sayesinde fiziksel fenomenlerin ( suyun kaldırma kuvveti, hız, eğim, kütle vb.) simülasyonlarını oluşturabilirsiniz ve bu sayede bu soyut bilimsel kavramları 3D ya da VR’de görselleştirebilirsiniz.

 

Physics Engine ( Fizik Motoru)

Sanal alanınızda fiziği etkinleştirin ve neler olduğunu görün! Yerçekimi gibi gerçek dünya özellikleri 3B alanda aktive edilecek ve sahnenizdeki nesnelerin gerçek hayatta olduğu gibi tepki vermesini sağlayacaktır.

Sanal alanınızı fiziksel dünyaya bağlayın! 3B nesnelerin, sahnenizdeki fiziksel özelliklerini değiştirin. Nesne kütlesini, sürtünme, sıçrama ve çarpışma hassasiyeti gibi daha gelişmiş özellikleri tanımlayın ve fiziksel simülasyonlarınızı oluşturarak çeşitli deney ortamları hazırlayın.

AR & VR (Sanal Gerçeklik & Artırılmış Gerçeklik)

 

 

Sanal gerçeklikteki (VR) 3D kreasyonları keşfetmek, öğrenim deneyimine önemli bir değer katabilir ve öğrencilere kreasyonlarına dalma olanağı verdiği için önemli bir motivasyon faktörüdür. Bir akıllı telefonunuzu herhangi bir mobil VR gözlüğüne takın ve sınıfın kendi yaratımlarına dalmasını sağlayın!

Artırılmış Gerçeklik(AR), öğrencilerin kendi yaratımlarını gerçek dünyadaki herhangi bir düzlem yüzeyine veya bir yeni akıllı telefonun veya tabletin ekranına bakarak yansıtmalarını sağlar. Sınıfta yeni olanaklar sunan AR, herhangi bir konuda kullanılabilir ve öğrenci katılımını ve işbirliğini artırabilir.

 

Sınıf Yönetimi

Öğrencilerinizi yönetmenize ve ilerlemelerini izlemenize yardımcı olacak yerleşik araçlar ve temel sınıf yönetimi özellikleriyle hepsi bir arada ve kullanıcı dostu bir teknolojinin kontrolünü elinize alın.  CoSpaces Edu içinde belirli sınıflar veya gruplar oluşturun ve lisans planınızı kullanan öğrencileri yönetin. Bunları, sınıflarınıza katılmaya davet edin veya ödevleri paylaşmak için kolayca grup halinde düzenleyin.

CoSpaces Edu’da bireysel veya grup atamaları oluşturun ve bunları okulunuz dışında bile çevrimiçi olarak öğrencilerinizle paylaşın. Öğrencilerinizin ilerlemesini çevrimiçi izleyin. Oluşturma sürecini nasıl ele aldıklarını gösterin ve işlerini CoSpaces Edu öğretmen kontrol panelinizden gerçek zamanlı olarak gözden geçirin.