Belge ve Dosya Paylaşımı

EKRAN PAYLAŞIMI VE ÖZELLİKLERİ
 1. Bir toplantıdaki toplantı sahibi veya sunum yapan kişi olarak, pencereleri, uygulamaları veya masaüstünüzün tamamını paylaşabilirsiniz.
 2. Hesap yöneticisi paylaşabileceğiniz uygulamaları ve işlemleri kısıtlayabilir.
 3. Bir toplantıdaki katılımcı olarak ekranınızı paylaşmak için bir toplantı sahibinin size izin vermesi veya sizi sunum yapan kişi veya toplantı sahibi olarak yükseltmesi gerekir.
 4. Kullanıcıların çift monitör kurulumu bulunuyorsa, Ekranımı Paylaş öğesi tıklatıldığında kullanıcılara iki monitörden birinin paylaşılması için bir seçenek sunulur. Ancak, aynı anda yalnızca bir ekran paylaşılabilir.
 5. Bilgisayar ekranınızdaki herhangi bir şeyi paylaştığınızda, paylaşılan bölgede uyguladığınız eylemler, toplantıdaki tüm katılımcılara görünür. İmlecinizi ekranınızda hareket ettirdiğinizde katılımcılar imlecinizin hareketini izler.
 6. Ekran paylaşımı başlatılırken toplantı sahipleri ve sunucular kendi ayarlarını katılımcılar için uygulayabilir. Daha iyi görüntüleme deneyimi için, Paylaşım bölmesi tüm katılımcılara tam ekran modunda açılabilir.

Paylaşılan bir pencerede, uygulamada veya belgede gerçekleştirdiğiniz tüm aktiviteler katılımcılara görünür. Paylaşım bölmesinde desteklenen dosya formatları JPG, PNG, SWF, PPT, PPTX, PDF, FLV, F4V, MP3, MP4 ve ZIP’tir.

BELGE PAYLAŞMA 

Toplantı sahibi veya sunum yapan kişi olarak, İçerik kütüphanesine yüklenmiş belgeleri paylaşabilir veya belgeleri doğrudan ekranınızdan paylaşabilirsiniz. Belgelerin İçerik kütüphanesinden paylaşılmanız bilgisayarınızdan paylaşmaya göre şu avantajları sağlar:

 • Katılımcılar için daha iyi ve aslına uygun görüntüleme deneyimi.
 • Sunum yapan kişiler ve katılımcılar için düşük bant genişliği gereksinimi.
 • Adobe Presenter kenar çubuğu ile daha fazla gezinme seçeneği.
 • Toplantı odasındaki belgeleri önceden yükleme ve organize etme.
 • Birden fazla sunum yapan kişi olduğunda daha kolay sunum yapma özelliği.

Paylaşımı devre dışı bırakır, Paylaşım bölmesinde içeriği değiştirir veya Paylaşım bölmesini kapatırsanız, belge toplantı odasının parçası olmaya devam eder. Tekrar görüntülenebilir. Paylaşılan bir belgeyi düzenlemek için, kaynak belgeyi düzenleyip toplantıya yeniden yüklemeniz gerekir.

DOSYA PAYLAŞIMI

 1. Toplantı sahipleri ve sunucular bilgisayarlarından veya İçerik kütüphanelerinden katılımcılarla paylaşmak üzere dosya yükleyebilirler.
 2. Toplantı sahibi katılımcının durumunu değiştirmediği sürece katılımcılar dosya yükleyemez.
 3. Dosya yüklemek isteyen katılımcılar toplantı sahibinden katılımcı rollerini değiştirmesini veya Dosya Paylaşımı bölmesi için genişletilmiş haklar vermesini isteyebilir.