@Eğitim.21 – KursTanıtımı ve Gereklilikler

Kursumuza hoş geldiniz değerli değerli öğretmenlerimiz. Umuyorum ki bu yolculuğumuz boyunca oldukça verimli ve eğlenceli bir çalışma sürecini hep birlikte gerçekleştireceğiz.

Kursumuzun tanıtım modülünde kursumuz ile ilgili önemli bilgileri ve kurs içeriklerinin ana hatlarını bulacaksınız. Bu bölümü iyi okumanız ve gerekiyor ise notlar almanız kursun diğer modüllerini problemsiz olarak çalışabilmeniz için oldukça önem taşıyor. Bu gereksinim ve bilgileri belirli başlıklar altında bu modülde bulabileceksiniz.

A- Kurs Modülü Nasıl çalışır ?

Lütfen modülleri çalışmaya başlamadan önce kursu nasıl alacağınızı öğrenmek için videoyu seyrediniz.

 Videoyu izlemek için resmi tıklayınız.

Kurs Zaman Çizelgesi ve Modül Başlıkları

Kursun amacı ve kurs o4.11.2019 -02.12.2019 tarihleri arasında yapılacaktır.   Her modül için planlanan süre 1 haftadır. Herbir modül için önerilen çalışma süresi 3 saattir.Kurs detaylarını aşağıda bulabilirsiniz.

  

 

Sertifikayı Nasıl Alabilirim ?

Kursu başarılı bir şekilde bitirmek ve sertifikayı alabilmek için;

a- Modül Quizlerinin belirtilen zamanda tamamlanması

b- Modül görevlerinin uygulanması

c- Kurs bitirme final görevi olarak bir eTwinning projesini oluşturup sisteme kayıt edilmesi

gerekmektedir. Eksik görevleriniz için kurs bitiminde 1 gün ek süre verilecektir ve bu süre sonunda kurs modülleri kapatılacaktır. Sonradan oluşabilecek problemleri engellemek için lütfen zaman çizelgesine uymaya çalışınız.

İletişim Yardım ve Sorular

Kurs süresince iletişim aracı olarak Facebook Grubumuzu kullanacağız bu yüzden Grubunuza mutlaka dahil olmanız gerekmektedir. Facebook : @Eğitim.21, gruba katılmak için linke tıklayınız.

Sorularınız için UDS yada kurs eğitmenlerine mail atmayınız. Sorularınızı Facebook grubumuzda ve her hafta iki gün Facebook grubumuzda yapacağımız İletişim saatimiz olan Keyif Atölyesinde sorunuz. Bu daha hızlı cevap ve geri dönüt almanızı sağlayacaktır. Facbook grubumuzda kurs dışı paylaşım ve reklam yapmayınız ve iletişiminizde online etik kurallarına dikkat ediniz.

Kurs Bitirme Görevi 

Kursumuzun ilk modülünden itibaren iletişim ve işbirliğine dayalı çalışmalar yapacagız ve kurs sonunda sizlerden bir eTwinning projesi oluşturmanız istenecektir.  Bu proje kursumuzun final görevi olacaktır ve sertifika için öncelikli gerekliliklerden biridir. Bunun için kurs modüllerinde hazırlık için proje fikri fuarı, proje ortak bulma fuarı aktividelerini de bulabileceksiniz.

Yarışma

Kursumuzun 3.modülünde proje fikrinizi anlatan bir yarışma düzenleyeceğiz, Yarışma bir poster veya logo yarışması olacak ve kazanan ilk üç proje grubu UDS tarafından ödüllendirecektir. Posterin veya logonon mutlaka sizden isteden araç ile yapılması ve zamanında önceden belirlenen alana yüklenmesi gerekmektedir. Son tarih uzatılmayacaktır. Yarışmaya katılmak zorunlu değildir.

Modül Bitirme Rozeti

Her modül sonunda, modül bitirme rozetiniz olacak ve bu rozetleri biriktirebilir veya Facebook grubunuzda yayınlayabilirsiniz. Kursun son modülünde, kurs bitirme rozetinize sahip olabileceksiniz.

Kayıt Formu 

Modül Görevleri

  • Facebook Grubumuza katılınız.
  • Bir proje fikri düşünmeye başlayınız
  • Modül quizini yapmayı unutmayınız.
  • Padlette kendinizi, okulunuzu tanıtınız ve katıldığınız ili ve aynı zaman da  kurstan beklentilerinizi yazınız. Padlet e yazmak için sayfada gördüğünüz pembe + işaretine tıklayınız.

Padlet ile yapıldı

Modül Rozetiniz 

Başarılar Dilerim.

Adil Tuğyan