BAŞVURU SÜRECİ- 1. AŞAMA

eTwinning okulu olma yolunda sağlam adımlarla ilerlemek için kendinize aşağıdaki soruları sorunuz.Vereceğiniz cevaplar olumlu ise eTwinning okulu olabilme ön şartlarını yerine getiriyorsunuz demektir.

  1. Okulunuz eTwinning Portalına en az iki yıldır kayıtlı mı?
  2. Okulunuzda aktif eTwinning projesi bulunan en az iki öğretmen var mı?
  3. En az Ulusal Kalite Etiketi almış bir Avrupa eTwinning Projeniz var mı?

Bu sorulara cevaplarınız  “Evet” ise okulunuz eTwinning Okulu Etiketine başvurma ön şartlarını karşılıyordur ve okulunuzda bulunan tüm kayıtlı eTwinner’lara eTwinning Live’de bulunan bir öz değerlendirme başvuru formunu doldurmaları için bir e-posta davetiyesi gönderilir.Ayrıca etwinning live üzerinde başvuru için görünür bir bağlantınızda olacaktır. Eğer okulunuz bu şartları taşıdığı halde herhangi bir email almadıysanız yada eTwinning live üzerinde görünür bir bağlantınız yoksa,Ulusal Destek Servisine (NSS)başvurmanız gerekir.

Bu ön şartların yanında okul idarecilerinizin de portala kayıtlı olması, Okulunuzun web sitesinde eTwinning logosu ile eTwinning Portalına bağlantı sağlanmış olması gerekir.

Ayrıca başvuru formununda zamanında doldurulması ve teslim edilmesi önemlidir.

Unutulmamalıdır ki bir eTwinning Okulu Statüsüne  Kavuşma konsepti,nesnel olarak değerlendirilebilen bileşenleri içeren gelişimsel bir yolculuk konusudur.Bir yarışma değil, bir seviyeden diğer bir seviyeye ilerleme sürecidir.

4 Kasım 2020 -1. Aşama Süreçler ve Uygulamaların Açıklanması

8 Şubat 2021 – Başvuruların Kapanması

9 Şubat 2021 – 16 Mart 2021 – NSS/PSA Kontrol ve Doğrulama Süresi

2021 Mart Sonu – eTwinning Okulu ünvanı almaya hak kazanan okulların açıklanması