Modül 1 – ESEP – Avrupa Okul Eğitimi Platformu Alanları ve Özellikleri

Pledge | Cultural Style Week

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

ESEP ve eTwinning Alanı kursumuzun 1. Modülüne hoş geldiniz. Bir önceki modülde göstermiş olduğunuz ilgi azim ve motivasyon ve bunun yanında harika çalışmalarınız ve işbirliğiniz için çok teşekkür ederiz.

Bu modülde ESEP – Avrupa Okul Eğitimi Platformunu bütünü ile kapsamlı  tanıtıyor olacağız.

ESEP nedir ? Hangi amaçla oluşturulmuştur ?

Avrupa Okul Eğitimi Platformu, Avrupa Birliği tarafından oluşturulan ve Avrupa’daki okullar arasında işbirliği ve bilgi paylaşımını teşvik etmeyi amaçlayan bir girişimdir. Bu platform, okul liderleri, öğretmenler, öğrenciler ve diğer eğitim paydaşları arasında iletişim ve işbirliği sağlamak için çeşitli araçlar ve kaynaklar sunar.

Avrupa Okul Eğitimi Platformu’nun kuruluş amacı, Avrupa’daki okullar arasında deneyimlerin, en iyi uygulamaların ve yeniliklerin paylaşılmasını sağlayarak eğitim kalitesini artırmaktır. Ayrıca, Avrupa’daki okullar arasında işbirliği ve ağ oluşturma fırsatları sunarak eğitim paydaşlarının birbirleriyle bağlantı kurmasını teşvik eder. Platform, eğitimle ilgili konularda bilgi paylaşımını kolaylaştıran çevrimiçi bir ortam sağlar. Öğretmenler, öğrenciler, okul yöneticileri ve diğer eğitim profesyonelleri, öğretim materyallerini, iyi uygulama örneklerini ve eğitimle ilgili diğer kaynakları platform üzerinden paylaşabilirler. Ayrıca, etkinlikler, seminerler ve eğitim programları gibi etkinlikler hakkında bilgi alabilir ve katılım sağlayabilirler.

Avrupa Okul Eğitimi Platformu, Avrupa Birliği’nin eğitim politikalarının uygulanmasını desteklemek için oluşturulmuştur. Bu platform, Avrupa’da eğitimde kaliteyi artırmak, yenilikleri teşvik etmek ve sürdürülebilir kalkınmayı desteklemek amacıyla Avrupa Birliği’nin eğitim stratejilerine uygun olarak geliştirilmiştir. ESEP özellikleri konusunda daha detyalı bilgi almak için linke gidiniz. eTwinning ESEP Tanıtım Webinarı – Adil TUĞYAN, Zühal KAZANCI – YouTube

ESEP Kullanım Videosu

Videoyu izleyiniz ve notlar alınız. Böylece sonradan aradığınız bir bilgiyi daha kolay bulabileceksiniz.

ESEP Platformuna kayıt olma Videosu

Videoyu izleyip gerekli yerlerden durdurup yeniden başlatarak ESEP platformuna kayıt olabilirsiniz. Notlar almayı unutmayız.

 

ESEP Platformunda Profil Düzenleme

Profilinizi oluşturduktan sonra videoda verilen yönergelere göre profilinizi güncelleyebilirsiniz. hatırlatıcı notlar almayı unutmayınız.

 

Brainstorm clipart. Free download transparent .PNG | CreazillaFikir Alışverişi 

ESEP platformunu nasıl buldunuz ve sizce nasıl daha iyi olabilirdi? Bir şey eklemek isteseydiniz bu ne olabilirdi ?

 

Padlet ile yapıldı

 

Tasks Icon, Transparent Tasks.PNG Images & Vector - FreeIconsPNGGörevler

  • Kurs bilgilerini çalışınız ve notlar alınız.
  • ESEP’e kayıt olunuz.
  • Profilinizi oluşturup düzenleyiniz, bir resim ekleyiniz.
  • Ana sayfada verilen güncellemeleri takip ediniz.
  • Oodlü Aracına Gidiniz.
  • Soru hazırlayın ya da hazır soruları kullanın, öğrencileriniz ile paylaşın. Oldukça eğlenceli ve pratik bir oyun aracı.
  • Örnek: https://oodlu.org/share-game/180b6270-466f-4542-ab14-86212ed114ae
  • Sizde bir quiz hazırlayıp linkini Facebook grubumuzdan paylaşabilirsiniz.
  • Modül Quzini yapmayı unutmayınız.

Başarılar dileriz.