Modül 3:Online Toplantılar-Twinmail-Öğretmen Bülteni

 

Merhaba Sevgili Arkadaşlar,

Modül 3 e hoş geldiniz. 2. Modülde göstermiş olduğunuz azim ve muhteşem çalışmalar için teşekkür ederiz. Bu modülde online bir toplantı nasıl yapılır ve , Öğretmen Bülteni nasıl kullanılır ve Twinmaili iletişimde nasıl kullanırız konularını çalışıyor olacağız. Genel olarak projemizin iletişimini sağlayan araçlar üzerinde duracağız. İyi, etkili, görünür ve kesintisiz bir iletişim eTwinning projelerinin başarısı için oldukça önemlidir ve kalite etiketi kriterleri arasındadır. modülümüz 2 gün sürecektir ve olası sorularınızda Facebook iletişim grubumuzu kullanınız lütfen ve diğer katılımcılarla etkileşim içinde çalışmanız oldukça önemli ilham vermek ve ilham almak için. İyi çalışmalar diliyoruz.

Online Toplantılar:


 

Proje ortağı okul öğretmen ve öğrencilerinin birbirleriyle güvenli bir şekilde iletişim kurmalarına olanak sağlayan “Online Toplantılar” aracı, proje boyunca etkili bir şekilde kullanıldığında projenin iletişim yönünü  güçlendirebilir.Bu alanda bulunan sohbet odası Twinspace üyeleri  tarafından bağımsız bir şekilde de kullanılabilir veya “Online Toplantılar” başlığıyla projeniz kapsamında  ulusal veya uluslararası takımlar için planlı toplantılar organize edebilirsiniz.Bu şekilde hem Twinspace imkanları etkin kullanılmış olacaktır hem de projenizin iletişim yönünü daha belirgin hale getirebileceksiniz.

Belli bir plana bağlı veya üyeler tarafından bağımsız olarak yapılacak proje çerçevesindeki sohbetleri “Sayfalar “bölümünde ilgili sayfa bağlığı altında paylaşabilirsiniz.Yine proje yürüten öğretmenler tarafından online bir toplantı bu alandan organize edilebilir.Projeniz boyunca yürüteceğiniz online toplantılar projenizin ortak okullar arasındaki iletişim ağının varlığına  yönelik önemli kanıtlar olacaktır.Bu toplantılar  sadece öğretmenlere yönelik değil; öğrencileri de eşit şekilde kapsayacak şekilde organize edilmelidir.

Twinmail: Etkinlikler kapsamında öğrencilerden bireysel veya karma takımlar kapsamında diğer okullardaki öğrencilerle  iletişim kurması istenebilir. Twinmail öğrenciler arası iletişime olanak sağlayacak  motivasyon arttırıcı bir araca dönüştürülebilir.

 

Öğretmen Bülteni: Proje ortaklarınızla projenizin herhangi bir yönü  ile ilgili fikir alışverişinde bulunabilir,duyurularınızı ve hatırlatmalarınızı veya motivasyon arttırıcı paylaşımlarınızı bu alandan paylaşabilirsiniz. Yazdığınız mesaj 100 kelimeyi geçmemeli ve bu bölüm sadece öğretmenler tarafından görülebilir ve kullanılabilir.

İletişim Planı

İyi bir iletişim ve etkileşim için projenizin başlangıcında ortaklarınız ile birlikte bir iletişim planı hazırlamanız ve zaman ve konulara ortak karar vermeniz önemlidir. Önceden bir taslak hazırlayıp ortaklarınız ile Google Docs üzerinde ortaklaşa bu planı hazırlayabilirsiniz. Örnek iletişim planını inceleyiniz.

Görevler

  • Modül bilgilerini çalışınız.
  • Modül videolarınız izleyiniz.
  • Google Docs a kayıt olup 3 toplantılı bir iletişim planı hazırlayınız. Planınıza açıklamalar yazınız ve renkler kullanınız. Ayarlara gidip herkese açık olarak işaretleyiniz ve Linkini Facebook Grubumuzda paylaşınız.
  • Doodle aracını kullanarak bir bir toplantı için tarih ve saatler öneriniz ve linkini Facebook Grubumuzda paylaşınız diğer katılımcıların tercihlerini belirlemeleri için.
  • Diğer katılımcıların gönderilerini beğeniniz ve yorum yapınız.
  • Modül Quizini yapmayı unutmayınız.

Modül Rozetiniz

Başarılar Dileriz.

Adil Tugyan – Ünsal Saper