Tanıtım

 

Merhaba Değerli Meslaktaşlarımız,

“21 Dijital Yetkinlikle 21. Yüzyıl” isimli MOOC kursumuzda sizlerle bir arada olmaktan ve karşılıklı paylaşımlarda bulunacak olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz. Bilgi aktarımının ötesinde karşılık deneyim ve tecrübe aktarımıyla etkileşim imkanı da sağlayacak kursumuz, 27 Aralık 2021 tarihinde başlayacak olup 24 Ocak 2022 tarihinde tamamlanacaktır. Kursumuzda giriş dahil 6 modül bulunmaktadır. Takip eden modül, bir önceki modülün son günü saat 23:00’de erişime açılacaktır. Kurs programımız görselde paylaşılmıştır.

 

Kurs Hedefleri

  1. DigCOMP 2.1 ve Avrupa Dijital Eylem Planını öğrenin.
  2. Bilgi ve veri okuryazarlığı yeterliklerini öğrenin.
  3. İletişim ve işbirliği yeterliklerini öğrenin.
  4. Dijital içerik oluşturma yeterliklerini öğrenin.
  5. Güvenlik yeterliklerini öğrenin.
  6. Problem çözme yeterliklerini öğrenin.

 

Sertifika

Kursumuz 6 modülden oluşmaktadır. Her modül içerisinde eğitimleri tamamlamanız, modül görevlerini gerçekleştirmeniz, modül sonu sınavlarını başarıyla geçmeniz ve düzenlenecek webinarlara katılım sağlamanız beklenmektedir. Bu gereklilikleri yerine getirerek sertifika almaya hak kazanacaksınız.

 Tüm modülleri ve görevleri tamamlamak için son tarih 24 Ocak 2022, 23:59’dir.

 

İletişim, İşbirliği ve Yaygınlaştır

Kendi öğrenme hızınızda ilerleyebileceğiniz esnek zamanlı çalışma sürecinde iletişim ve işbirliği Facebook üzerinde hazırlanan katılımcılara özel mesleki gelişim topluluğumuz üzerinden sağlanacaktır. Facebook grubumuza dahil olmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

 www.facebook.com/groups/dc21c/
Ayrıca twitter, instagram ve facebook üzerinde eğitime yönelik düşüncülerinizi #21DIY21C hashtag’i ile paylaşmanızı beklemekteyiz.

 

KURS EĞİTMENLERİ

Kurs Uyarıcı Görselleri

Kursun sonuna kadar modül içerisindeki çalışmaları tanımlayan “Uyarıcı Görseller” kullanılacaktır. Tüm görseller ve açıklamaları aşağıdaki görselde vurgulanmaktadır.

 

Kurs Tanıtım Modül Görevleri

1. Facebook grubumuza katılın.

2. Avatarınızı aşağıdaki yönerge doğrultusunda oluşturun.

Eğitimimize katılan meslektaşlarımızdan kendilerini yansıtan bir avatar oluşturmalarını beklemekteyiz. Avatar oluştururken kullanabileceğiniz örnek araç aşağıdadır:

  1. Bitmoji : https://www.bitmoji.com/
  2. Avatarmaker : https://avatarmaker.com/
  3. Doppelme : http://doppelme.com/create/

 3. Oluşturduğunuz avatarı kullanarak facebook grubumuzda “Katılımcılara Merhaba” gönderisi paylaşın. Diğer katılımcı gönderilerinden en az 3 tanesine olumlu geri bildirim yazın.


4. Oluşturduğunuz avatarı ve #21DIY21C hashtag’ini kullanarak sosyal medya hesaplarınızdan kurs öncesi düşüncelerinizi yansıtan 1 gönderi paylaşın.


5. Oluşturduğunuz avatarı da ekleyerek yönergeye uygun şekilde aşağıdaki padlet duvarında paylaşım yapın.


Oluşturduğunuz avatar resmini de ekleyerek padlet duvarında kendinizi tanıtmanızı beklemekteyiz. Tanıtım gönderinizde “Adınız ve Soyadınızın, Katıldığınız Şehrin, Branşınız ve kendinizle ilgili birkaç cümlenin” olmasına özellikle dikkat ediniz. https://padlet.com/scientixtr/zlnf73pra5at

Padlet ile yapıldı

Aktif katılım ve katkılarınız için teşekkür eder, çalışmalarınızda kolaylıklar dileriz.