Kurs Gereksinimleri ve Eğitmenler Hakkında

Kursun Amacı 

Hoşgeldiniz

 Bu eğitim eTwinning projelerin pedagojik yönü,öğretim programı ile ilişkisi,işbirliği yönü,teknoloji kullanımı,sonuçların belgelenmesi gibi hususlarda proje yürüten veya yürütecek olan öğretmenlerimize  önemli bilgiler ve ipuçları vermeyi hedeflemektedir.

Bu kursu alırken zamanınız olduğunca ” Yeni Yüzü ve Pedagojik Yönü ile Twinspace ” eğitimini almanız Twinspace iyi tanımanız açısından çok önemlidir.

Kurs modülünü nasıl kullanacağınızı öğrenmek için videoyu izleyiniz.

Kurs Bitirme Kriterleri

Kursumuz 5 Ekim 2020 de başlayacaktır ve toplam 6 modülden oluşmaktadır.Her modül için ayrılan süre 5 gündür.Her modül sonunda bir webinar düzenlenecektir.Kurs 6 Kasım 2020 kapanış webinarı ile tamamlanacaktır.Kursu planlanan şekilde tamamlayabilmeniz için lütfen ilgili açıklamaları takip ediniz.Eğitimi tamamlayabilmek için her modülde verilecek olan görevleri tamamlamanız ve modülsonlarında yer alan quizleri ve genel kurs tamamlama quizini almanız gerekmektedir.

Kursumuz çerçevesinde iletişimimizi kurs Facebook sayfası üzerinden gerçekleştireceğiz. Sorularınızı eTwinning eTwinmailden de sorabilirsiniz. Lütfen kişisel emailler göndermeyiniz.

Facebook grubumuz sadece kurs konulu gönderilere yöneliktir. Lütfen kurs ile ilgili olmayan gönderilerde bulunmayınız ve pozitif bir öğrenme atmosferi oluşturacak şekilde etkileşim işbirliği ilham çerçevesinde olmasına dikkat ediniz. Facebook Grubumuzun Linki: eTwinning 100

Kurs Zaman Çizelgesi

Kursumuzun zaman çizelgesindeki tarihler standarttır. Lütfen zamanlara dikkat ediniz.

Yardım ve Destek

Kurs ile ilgili sorular veya yaşanabilecek olası problemlerle ilgili  lütfen Facebook grubu üzerinden eğitmenlerle iletişime geçiniz yada eTwinning Live üzerinden mail yazabilirsiniz. Kişisel emailler göndermeyiniz lütfen.

Eğitmenler Hakkında

Görevler:

  1. Listeden hoşunuza giden bir karikatür aracını seçip bir hoşgeldin mesaji hazırlayınız. Facebook Grubumuzda paylaşınız.
  2. Karikatür araçlarının listesini linkleri ile eklerde bulabilirsiniz.

Comic Creator from Read Write Think: www.readwritethink.org/files/resources/interactives/comic

1.Kurs bilgilerini okuyunuz.

2.Kurs Facebook grubumuza katılınız.

3.Facebook grubunda diğer katılımcıların  gönderilerine  geri dönüt veriniz

Modül Rozeti

Rozeti almak için resmin üzerinde sağ tıklayıp farklı kaydet deyip bilgisayarınıza indirebilirsiniz.

Başarılar dileriz

Adil Tuğyan-Ünsal Saper