Eğitim 3.0 – Kurs Tanıtımı ve Gereksinimleri

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi

Merhaba Sevgili Öğretmen Arkadaşlar,

Eğitim 3.0 Kursumuza hoş geldiniz.

Dünya değişiyor. Dijital teknolojiler hiç olmadığı kadar hayatımızın bir parçası haline gelirken, eğitim sistemlerinde de yapısal değişiklikleri beraberinde getiriyor ya da değişime zorluyor. 2020 yılına hâkim olan salgın krizi bu dönüşümü hızlandırmakta oldukça etkili oldu. Salgının yayılmasını önlemek için insan etkileşiminin azalması gerekliliği ile birlikte, dijital bağlantılarımız arttı ve iş eğitim, alışveriş gibi birçok yaşam süreci büyük oranda çevrim içi ortamlara taşındı.

Eğitim öğretim süreçlerinin tamamıyla değişmek zorunda kaldığı ve öğrenmenin sürdürülebilmesi için hızlı ve etkili önlemlerin planlandığı bu süreçte, mevcut eğitim yaklaşım ve politikaları ve eğitimin geleceği konuları ulusal ve uluslararası tartışmalarda geniş yer bulmaya devam ediyor. Öyle ki artık birçok ülkenin salgında ikinci dalga aşamasını kaydettiği mevcut durumda hem ülkeler hem de kurumlar bu ani ve büyük değişikliklere zorlayan süreç karşısında stratejilerini güçlendirme ve daha esnek sistemler inşa etme çabasında görünüyor.

Bu kursumuzda gelişen dünya ve geçek yaşam koşullarını dikkate alarak eğitimin teknoloji yardımı ile nasıl kesintisi ve her yerde devam edebileceği konusunda gelecek trendlerin ne olduklarını ve eğitim alanında ne tür ve etkiler ortaya çıkaracağını öğreniyor olacağız.

pngguru.com - Explore Vashon IslandKursu Nasıl Alabilirim ?

Videoyu izleyiniz.

pngguru.com - Explore Vashon IslandKursta Neler var ?
 Kursumuz  bir Gemi Yolculuğu olarak 4 hafta sürecek ve varacağımız her limanda gerçek ve hayal arasında yeni bir macera ile karşılaşıyor olacağız. Endişelenmeyin güvende olacaksınız !!!


 

Cruise Ship PNG Image - PurePNG | Free transparent CC0 PNG Image Library

Kurs Tanıtımı ve Gereksinimleri (Liman VIP Toplanma Alanı )

Modül 1 – Internet Sörf Partisi

Modül 2 –  Gerçek ve Hayal Arasında

Modül 3 – Yeni Bir Evren Keşfi

Modül 4 – Beceri ve Şöhret Arenası

Değerlendirme – Kurs Final Görevi ( Kaçış Anahtarı)

bölümlerinde oluşmaktadır. Hem modül ile birlikte, aktiviteler görevler ve farklı araçlar da sizler ile olacak.

pngguru.com - Explore Vashon IslandKurs zaman Çizelgesi ve Yol haritası

 

pngguru.com - Explore Vashon IslandKurs Gereksinimleri ve Kurs Bitirme Final Görevi

Kursumuzu başarı ile tamamlayıp sertifika alabilmeniz için,

1 – Kurs modül quizleri cevaplamak, 2- Kurs zorunlu görevlerini yapmak, 3- Kurs Öğrenme Günlüğü oluşturmak. 4- Facebook grubumuza katılıp görevleri paylaşmak ve değer katılımcılarla öğrenme ağı oluşturmak ve gönderilere etkileşimde  bulunmanız  gerekmektedir.

Kurs Tasarımcısı Ve Moderatörü

pngguru.com - Explore Vashon Island Kurs ile ilgili Soru ve Cevaplar

Kurs ile ilgili olası sorularınızı Facebook grubumuzdan sorabilirsiniz. Lütfen kişisel kanallar ile soru sormayınız kurs moderatör ve mentörleri sorunuza en kısa sürede cevap vereceklerdir. Grup içindeki etkileşimi arttırmak için soruların cevabını kesin biliyor iseniz cevaplayabilirsiniz.

Sonraki Bölüme Geçiniz.