Eğitim 3.0 – Modül 3 – Yeni Bir Evren Keşfi – Metaverse

Merhaba Sevgili Öğretmen Arkadaşlar,

Gemimiz 2. modüldeki  yarışma ve oyunlarla oldukça sakin ve eğlenceli bir hafta geçirdi su an mavi sularda muhteşem güneş ve gemi etrafındaki yunus balıkları ile  ile ilerliyoruz. Öğrenme yolculuğunuzun tadını çıkarın ve öğrenme ağları oluşturun. Bir önceki modül sonunda gemide farklı bir şey olduğunu belirmiştim fakat detay yoktu, modül sonunda yine zorlu bir mücadele içinde olacağız gibi görünüyor. Hepimize iyi şanslar!!!

Carnival Legend Spends 2 Weeks in Portland for Upgrades | Cruise News | CruiseMapper

Yolculuğumuzun bu bölümünde Metaverse – Yeni bir evren keşfi başlıklı modülümüzde Metaverse konusunu başlangıç ve  detaylı anlatım şeklinde göreceğiz. Metaverse ve Oyun dünyasında gelişen oyun sektörü ve ekonomisi, son olarak da Meraverse ve eğitim konularını çalışıyor olacağız. Bir önceki modülde göstermiş olduğunuz muhteşem çaba ve çalışmalar için çok teşekkür ederim.

Metaverse nedir?

Meta evren, birden fazla sanal dünyayı bir araya getiren kalıcı, çevrimiçi, 3D bir dünya konseptidir. Meta evreni internetin gelecekteki hali olarak düşünebilirsiniz. Meta evren; bu 3D dünyalarda kullanıcıların çalışmasına, buluşmasına, oyun oynamasına ve sosyalleşmesine imkan tanıyacaktır.

Videoyu izleyiniz ve not alınız.

Metaverse İnşası

Bu videoda Metaverse çalışmaları ve neden önemli olduğu ve aynı zamanda gelecek yansımalarını öğreniyor olacağız.

Videoyu izleyiniz ve not alınız.

Metaverse ve Oyun Dünyası 

Metaverse oyunları nelerdir?

Meta veri deposunda oyun oynamak, oyuncuların çevrimiçi uygulamalar veya oyunlar aracılığıyla kendilerini avatar olarak temsil ederken diğerleriyle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurmak için kullandıkları bir yöntemdir. Metaverse oyunlarındaki aktiviteler gerçek dünyadakileri yansıtır. Metaverse oyunları, açık dünya oyunları, kripto varlıklar, sanal gerçeklik, canlı akış ve sosyal medyanın bir karışımıdır. Ve günümüzün dijital oyunlarının aksine, metaverse oyunları gerçek zamanlı olarak gerçekleşir. Bu, oyunun bitmediği, duraklatılmadığı veya sıfırlanmadığı anlamına gelir. 

Videoyu izleyiniz ve not alınız.

Infografiği inceleyiniz.

Metaverse ve Eğitimi

Metavers ve eğitim yanlımaları hakkındaki eKitabı okuyunuz 

MetaMask Nedir ve Nasıl Kıllanılır ?

Bütün Metaverse işlerinizde kullanabileceğiniz cüzdan hesabı açma bilgileri linkte bulabilirsiniz. Bu cüzdan hesabı ile ürünlerinizi satabilir, oyun oynayabilir, NFT lerinizi satabilirsiniz. Metaverse de sadece krito paralar kullanılabiliror ve hersey arada kişi olmadan akıllı kayıt defterleri ile blockchain üzerinden yapılıyor. MetaMaskin Logosu altta. İsterseniz kendi cüzdanınızı oluşturabilirsiniz.

Linke gidiniz . Link

MetaMask - Vikipedi

Aktivite – Hangisi – Hangisi ?

Doğru kategoriye sürükleyip bırakınız ortadaki ifadeleri.

Aktivite ödülünüzü umuyorum ki beğeneceksiniz 🙂

Bölüm quizinini yapmayı unutmayımız !

İyi çalışmalar dilerim !

A TUGYAN