eYY 2023 Kurs Gereksinimleri

Hoşgeldiniz Aas GIF - HoşGeldiniz HoşGeldin Aas - Discover & Share GIFs

Merhaba Değerli Arkadaşlar,

Kursumuza hoş geldiniz ve sizleri kursumuzda görmek bizim için büyük bir sevinç ve umuyoruz ki kurs süresince bütün beklentilerinizi gerçekleştirme imkanı bulabileceksiniz. Kursa başlamadan önce Kurs sayfasına nasıl kayıt olabilirim ve kursu nasıl tamamlayabilirim sorularınıza cevaplar bulabileceğiniz videoyu dikkatlice izleyiniz.

Kursumuzda 21 yy eğitim gereksinimleri çerçevesinde bir çok güncel metodoloji ve teknoloji entegrasyonu ve bunların eTwinning projelerine yansımalarını pedagojik acılardan çalışıyor olacağız. bu konuda detaylı bilgileri kurs çalışma çizelgesinde bulabileceksiniz.

Videoyu izleyim notlar alınız.

Kurs Tanıtım Modülümüzde kursumuz ile ilgili gerekli bilgilendirme ve önerilerin yanı sıra, kurs yol haritamızı ve haftalık çalışma programımızı bulacaksınız. Kursumuz 10 Ocak 2022 tarihinde başlayıp, 03.Şubat 2022 tarihinde Kapanış webinarı ile tamamlanacaktır . Kurs un tanıtım modülleri kursun normal süresinin dışında yayında olacaktır. Bu nedenle kurs tarihlerine dikkat etmenizi rica ediyoruz. Kurs Sertifikasını alabilmek için belirtilen sürede bütün görev ve Quizlerin tamamlanmış olması gerekmektedir. Her Modül 1 hafta sürecek ve bu zaman zarfında esnek zamanlı çalışma imkanına sahip olabileceksiniz.

Her hafta sonunda Pazar günü akşam 24 de Quiz modülü kapatılacaktır. bu yüzden kurs haftalık çalışma konularını haftaya yaymanız, zamanında bitirebilmeniz için yardımcı olabilir. Her modül için önerilen çalışma 4 saattir.

Kurs ile İlgili Sorular

Kurs ile ilgili sorularınız ve yardım almak için  Facebook grubumuzda yazınız.  Kurs eğitmenlerimiz ve kurs mentörümüz en kısa sürede sorunuzu cevaplayacaktır.  Proje ortağı bulmaya ve proje konunuz hakkında düşünmeye 1. modülden itibaren başlayabilirsiniz. Fakat Ortak bulma fuarımızın da olduğunu 4. Modülde görebilirsiniz.

Sertifika Gereksinimleri

1- Modül Quizlerini Tamamlayınız.

2- Verilen Görevleri Yapınız. Link, görsel video olarak Modül Wakelet’ine yükleyiniz.

3- Kurs sonunda bir proje eTwinning Oluşturunuz. Projelerin 03 Şubat 2022 e kadar size  sisteme yüklenmesi gerekmektedir.

Kursun Eğitmenleri

Kurs eğitmenleriniz eTwinning İçerik Geliştirme eğitmenleri Adil Tuğyan  orunsuz bir kurs süreci geçirmeniz için Facebook grubumuzda sizler ile olacaklar.

Tanışma Alanı

Padlet ile yapıldı

Tanıtım Modülü Görevleri 

Kurs modül görevleri kursun o modülündeki konuların bir araç ile çıktısından oluşmaktadır. Kurs görevleri Facebook grubunda yayınlanır ve haftalık kontrol edilir. Sertifika için temel kriterlerden biridir.

  • Facebook Grubunuza katılınız.
  • Bir selamlama mesajı yazınız ve diğer katılımcıların gönderilerine cevap etkileşimli cevaplar veriniz. Buradaki hedef öğretmen olarak kendi sosyal ağınızı oluşturmaktır.
  • Bir Wakelet Oluşturup kendi öğrenme günlüğünüz için bir alan oluşturunuz. Öğrenme günlüğü kursta ilginizi çeken konular görseller grafikleri saklayıp sonradan geri dönüp bakabileceğini alanınızdır.

Wakelet kullanım Videosu

  • Padlet aracında kendinizi tanıtınız.
  • Pickaface arcından bir avatar oluştutup padlet de kendinizi tanıtırken kullanınız. Avatar araçlarını keşfediniz.
  • Kurs tanıtım modülü Quizini tamamlayınız:
Modül Rozetiniz
 
 
 
Başarılar dileriz .